AKTUÁLNĚ

 

 

Vánoční besídka
21. prosince 2022 AKTUÁLNĚ

Vánoční besídka

Vánoční besídka klinetů domu sv. Josefa v Chotovicích Dne 21. prosince se uskutečnila tradiční vánoční besídka klientů denního stacionáře. V místním kulturním domě v Chotovicích si připravili krásné dopoledne pro své příbuzné, známé a pracovníky. Stoly byly plné občerstvení. Sociální pracovnice si připravily prezentaci fotografií z akcí pořádaných během celého roku 2022. Po té si pro nás klienti nacvičili divadelní představení v pohádce O Koblížkovi. Velice jsme ocenili velké množství textu, perfektní herecké výkony a krásné masky. Po té jsme si všichni společně zazpívali vánoční písničky. Návštěvníci si mohli také nakoupit výrobky z našich dílen. Děkujeme všem, kteří se na přípravě této krásné předvánoční akce podíleli.  

Tři králové budou koledovat a rozdávat radost opět naživo
28. prosince 2022 Diecézní katolická charita Hradec Králové

Tři králové budou koledovat a rozdávat radost opět naživo

Začátkem ledna vyrazí do ulic tříkráloví koledníci, aby lidem popřáli vše dobré v novém roce a také poprosili o dar na pomoc nemocným a potřebným. Na koledu jich vyjdou opět tisíce i v našich regionech a budou rozdávat radost opět naživo v době od 1. do 15. ledna 2023. Dobročinnou Tříkrálovou sbírku tradičně doprovodí spousta akcí – například průvod s koňmi a živý betlém v Poličce, koncerty a akce pro koledníky. V Hradci Králové požehná třem králům biskup Jan Vokál v pátek 6. ledna v 8 hod. v katedrále Sv. Ducha. V Pardubicích zahájí sbírku již ve středu 4. ledna v 9:30 hod. na Pernštýnském náměstí. Koledníkům dá požehnání pomocný biskup Josef Kajnek, u betlému zazpívají Bonifantes s Adélou Krátkou a centrem projdou „tři královny“ na koních z farmy Apolenka.

Vánoční mše
16. prosince 2022 AKTUÁLNĚ

Vánoční mše

V krásném zasněženém odpoledni dne 14.12. 2022 se uskutečnila tradiční Vánoční mše, pro naše „chariťáky“ a příznivce charity, v kostele sv. Jakuba. Každoročně je mše zahájena žehnáním vozidel všech služeb charity  a také vozidel Potravinové banky Pardubice. P. Vladimír  požehnal a popřál všem zaměstnancům mnoho šťastných kilometrů za svými klienty, za kterými musí nezřídka dojet i do těch nejmenších vesniček a za každého počasí. Přejeme  Vám krásný a požehnaný adventní čas, pracovníci charity Nové Hrady u Skutče          

Plošinka už slouží handicapovaným a seniorům v Domě sv. Josefa v Chotovicích
15. prosince 2022 Diecézní katolická charita Hradec Králové

Plošinka už slouží handicapovaným a seniorům v Domě sv. Josefa v Chotovicích

Plošinka, tak říkají novému vozu, který letos pořídili z výtěžku Tříkrálové sbírky v Domě sv. Josefa v Chotovicích na Litomyšlsku, kde pomáhají lidem se zdravotním postižením. Devítimístné bezbariérové auto, které pojme až čtyři vozíčkáře, už slouží k přepravě klientů denního stacionáře a sociálně terapeutických dílen. Plošinku vyzkoušeli také dvojčata Ráďa a Honzík, kteří se po dětské obrně pohybují odmalička na vozíku. „Kluci se do ,domečku´ vždycky moc těší. Mají tu připravený pestrý a pravidelný program. Cítí se tu jako doma, a to je pro nás nejdůležitější,“ říká jejich maminka.

Díky solidaritě Čechů se v podzimní Sbírce potravin se sešlo na 520 tun zboží
15. listopadu 2022 Charita Česká republika

Díky solidaritě Čechů se v podzimní Sbírce potravin se sešlo na 520 tun zboží

V sobotu se lidé po celé zemi zapojili do podzimního kola celorepublikové Sbírky potravin, a ve více než 1 400 zapojených prodejnách se tak podařilo vybrat 468 tun potravin a 52 tun základní drogerie a hygienických potřeb, které potravinové banky lidem v nouzi také poskytují. Mezi důležité partnery, kteří se podílejí na distribuci toho, co se v solidární sbírce vybere, patří tradičně i Charita Česká republika.

Skleněná cena od mistra Wünsche
9. listopadu 2022 Charita Česká republika

Skleněná cena od mistra Wünsche

Letos poprvé dostali laureáti Ceny Charity Česká republika skleněnou sošku v podobě plamenného kříže. Tento artefakt o výšce 15 cm je autorským výtvorem sklářského mistra Davida Wünsche z Nového Boru.

Zpěvačka Lucie Bílá prvním hostem nového podcastu ChariTALK – promluvila i o citlivých tématech
27. září 2022 Charita Česká republika

Zpěvačka Lucie Bílá prvním hostem nového podcastu ChariTALK – promluvila i o citlivých tématech

ChariTALK je název podcastového pořadu, jehož vysílání zahájila Charita Česká republika 27. září, v den, který čeští a moravští biskupové v roce 2008 oficiálně vyhlásili jako Den Charity. Prvním hostem u mikrofonu byla Lucie Bílá – zpěvačka a filantropka, známá svojí dlouholetou a nezištnou charitativní prací.

Charita Česká republika v pomoci Ukrajině nepolevuje
24. srpna 2022 Charita Česká republika

Charita Česká republika v pomoci Ukrajině nepolevuje

Před půl rokem vpadla ruská armáda na území suverénního státu Ukrajina. V reakci na ruskou vojenskou agresi jsme bezprostředně vyhlásili sbírku Charita pro Ukrajinu, která byla původně zamýšlená jako akutní pomoc obyvatelům země zasažené ruskou mocenskou rozpínavostí a násilnou invazí. Zároveň jsme se začali připravovat na systematičtější pomoc pro uprchlíky na našem území, aniž bychom tušili, že válečný konflikt rozpoutá nejhorší uprchlickou krizi, jakou Evropa nezažila od druhé světové války.

Milostivé léto II odstartuje za dva týdny, připravit se na něj může dlužník již teď
17. srpna 2022 Charita Česká republika

Milostivé léto II odstartuje za dva týdny, připravit se na něj může dlužník již teď

Ve středu 17. srpna uspořádala Charita Česká republika ve své centrále v Praze brífink na téma milostivé léto II a ratifikace evropské směrnice o oddlužení, na kterém před novináři promluvila koordinátorka pro sociální oblast Charity Česká republika Iva Kuchyňková.

SPORTOVNÍ DEN POMOCI PRO RADOVANA A HONZÍKA
26. července 2022 AKTUÁLNĚ

SPORTOVNÍ DEN POMOCI PRO RADOVANA A HONZÍKA

Naším posláním je pomáhat! Dne 28. září 2022 jsme v hasičském areálu za koupalištěm v Dolním Újezdě uspořádali sportovní den plný zábavy a pohybu, touto akcí jsme se rozhodli pomoci dvojčatům Ráďovi a Honzíkovi z Dolního Újezdu.