články

SPORTOVNÍ DEN POMOCI PRO RADOVANA A HONZÍKA
26. července 2022 AKTUÁLNĚ

SPORTOVNÍ DEN POMOCI PRO RADOVANA A HONZÍKA

Naším posláním je pomáhat! Dne 28. září 2022 jsme v hasičském areálu za koupalištěm v Dolním Újezdě uspořádali sportovní den plný zábavy a pohybu, touto akcí jsme se rozhodli pomoci dvojčatům Ráďovi a Honzíkovi z Dolního Újezdu.          

Vláda navzdory slibům otálí s navrácením financí z evropských fondů do sociální oblasti
14. července 2022 Charita Česká republika

Vláda navzdory slibům otálí s navrácením financí z evropských fondů do sociální oblasti

Vláda v roce 2020 ignorovala doporučení Evropské komise a snížila výši alokace Evropského sociálního fondu plus (ESF+). Iniciativa Za bydlení, která spojuje jednotlivce i organizace z nevládního, akademického i veřejného sektoru, se proti tomu ostře vymezuje a opakovaně požaduje o navrácení financí. Tentokrát apeluje na vládu Petra Fialy, která s tímto krokem otálí.

Ocenění paní Věry zlatým křížem charity
8. června 2022 Rurika B

Ocenění paní Věry zlatým křížem charity

Při oslavách 30. výročí charity v Královehradecké diecezi, které proběhlo dne 3. června v poutním místě Koclířov. Jedním z oceněných pracovníků charit byla naše dlouholetá kolegyně paní Věra Lipavská. Při slavnostním předávání obrdržela zlatý kříž charity. Patří jí velký dík za její obětavou a vytrvalou práci a že svojí neustále dobrou náladou přispívá ke stmelení kolektivu a je dobrou duší naší charity.

Indové se setkají s dárci Adopce na dálku a navštíví české školy
4. června 2022 Diecézní katolická charita Hradec Králové

Indové se setkají s dárci Adopce na dálku a navštíví české školy

V prvním červnovém týdnu se uskuteční kvůli covidu dlouho odkládaná návštěva partnerů projektu Adopce na dálku z Indie. Arcibiskup Mons. Peter Machado, emeritní arcibiskup Mons. Bernard Moras a ředitel ASHA Charitable Trust P. Gabriel Christy Alexander z diecéze Bangalore po oslavách 30. výročí charity navštíví sedm českých škol zapojených do projektu Adopce na dálku v  Hradci Králové, Smiřicích a Novém Bydžově. Setkají se také s českými dárci a veřejností v Hradci Králové ve středu 8. 6. od 18:30 hod. v kostele Panny Marie a i v dalších místech – v Dolním Újezdě u Litomyšle (5. 6.), Třebechovicích (7. 6.) a Havlíčkově Brodě (9. 6.). Hosté z Indie zavítají rovněž na originální představení „Divadlo beze slov“ neslyšících ve Věkoších v pondělí 6. 6. v 15:30 hod. (Jana Černého 8/28) nebo Noc kostelů v Červeném Kostelci a Dvoře Králové n/L (10. 6.).

Charita vyhlašuje Sbírku pro Česko: Na vlně pomoci proti bezmoci!
30. března 2020 Charita Česká republika

Charita vyhlašuje Sbírku pro Česko: Na vlně pomoci proti bezmoci!

Matka samoživitelka musela po uzavření škol zůstat se dvěma malými dětmi doma. Místo mzdy dostane 60 procent svého běžného příjmu v podobě ošetřovného. Díky dotovaným obědům měly dřív děti možnost naobědvat se ve školní jídelně, teď jí pro ně chybějí peníze na jídlo. Mohla by požádat o zvýšení výživného, ale soudy omezily svou činnost. Navíc se bojí, že přijde o práci.

Pomoc cizincům v České republice
26. března 2020 Charita Česká republika

Pomoc cizincům v České republice

Současná složitá situace vlivem pandemie koronaviru přivádí do problémů i cizince žijící v České republice. Někteří ztratili práci, následně mohou přijít také o bydlení, a ocitnou se proto ze dne na den na ulici. Nemohou odcestovat zpět domů, protože hranice jsou uzavřené.

Koronavirus zasáhl i do života indických školáků
24. března 2020 ADOPCE NA DÁLKU® DIECÉZNÍ CHARITA HRADEC KRÁLOVÉ

Koronavirus zasáhl i do života indických školáků

V Indii se odkládají závěrečné zkoušky, ruší se prázdninové tábory a komplikuje se psaní letních dopisů určených dárcům. Na neurčito se odsouvá také plánovaná cesta indických partnerů do ČR. Letošní oslava 20. výročí projektu Adopce na dálku® proběhne bez jejich účasti.

KARNEVALOVÁ VESELICE
5. března 2020 AKTUÁLNĚ

KARNEVALOVÁ VESELICE

Jak se již stalo tradicí, začátkem března byla v Chotovicích tradiční karnevalová veselice. Sešlo se zde spousta krásných masek, nechyběli zástupci zvířecí a čarodějné říše, myslivec, hororové masky, jako je Vřískot a čert Krampus, nebo zahradnice, malířka pokojů, myšák s myškou, trempík, zdravotní sestřička, mušketýrka a další a další. V dopoledním programu, plném divoké hudby a tanečního nasazení, proběhla i karnevalová tombola a vyhlášení nejkrásnější masky – světe div se, vyhráli všichni J a odměna nikoho neminula. Také jsme společně popřáli našemu kamarádovi a pochutnali na výborném narozeninovém dortu. Po obědě a odmaskování jsme si odpočinuli u príma filmu a už teď přemýšlíme, jakou maskou překvapíme ostatní příští rok  

4. března 2020 AKTUÁLNĚ

XXX. CHARITNÍ PLES

Dne 8. února 2020 proběhl již tradiční ples Charity, který byl letos jubilejní a konal se již po třicáté. Každý rok je nachystána bohatá tombola a nebylo tomu letos jinak. Obdrželi jsme neuvěřitelných 1000 cen.  Děkujeme všem, kteří s přípravou plesu pomáhali a také samozřejmě Vám, kteří jste náš ples navštívili. Díky Vám můžeme výtěžek plesu použít samozřejmě na dobrou věc. Cekový výtěžek byl 57.200Kč. V letošním roce jej použijeme na dofinancování letního tábora SAS, který je určen pro děti a rodiny, kteřé potřebují pomoc.      

Tříkrálová sbírka začíná už prvního ledna
19. prosince 2019 Tříkrálová sbírka

Tříkrálová sbírka začíná už prvního ledna

Tříkrálová sbírka oslaví 20 let. V lednu vyrážíme do ulic a počítáme s vámi!