Dezinfekce automobilů a budov charity
21. května 2020 AKTUÁLNĚ

Dezinfekce automobilů a budov charity

V průběhu dnešních dnů se konečně celá republika začíná pomalým tempem vracet k běžnému životu a my stále pokračujeme v boji proti Covid - 19. V minulé týdnu proběhla velká dezinfekce všech automobilů naší charity a v tomto týdnu jsme mohly vydezinfikovat veškeré prostory domu Sv. Josefa v Chotovicích a tím se připravit na návrat našich klientů, po kterých se nám už moc stýská a věříme, že je to i naopak. Doufáme v brzké otevření našeho stacionáře a terapeutických dílen. Tato celá akce proběhla díky panu starostovi obce Příluka Davidu Šimkovi a jeho kolegy Jiřího Švece, kteří s obrovským pracovním nasazením a ochotou pomoci druhým, provádějí plošné dezinfekce budov a automobilů ve veřejných prostorách, školách, v sociálních službách atd.    

Na jakém principu funguje dezinfekce

Obec má k dispozici speciální přístroj od firmy Realtime TECHNOLOGIES s.r.o.,  který dokáže vydezinfikovat jakýkoliv prostor proti COVID-19 s využitím „suché mlhy“. Zařízení funguje něco jako rozprašovač vytvářející mikroskopické kapky menší než 10μm, které proniknou do každého rohu místnosti – AKIMIst E. Kapky jsou tak malé, že umožňují dezinfikovat prostředí, aniž by ho smáčely. Využívá se vysokoúčinná prostorová dezinfekce na bázi peroxidu vodíku s koloidním stříbrem, která je patentovaná EPA certifikátem (Sanosil). Po aplikaci můžete místnost po 30-45 minutách plně využívat. Místnost zůstává až 3 týdny virucidní, je ale nutné ji uklízet suchou cestou. Výhodou suché mlhy je, že nesmáčí prostředí, což se osvědčuje například v interiérech s historickým dřevěným vybavením, jako jsou například muzea. V místnosti při aplikaci můžete ponechat rostliny, potraviny – vaši svačinu si můžete za 45 minut po aplikaci v klidu dojíst. Na této metodě oceňuji také její rychlost aplikace, větší místnost zabere cca 5 minut. ????.

Místnost o velkosti cca 263 m3 při čistém času 7 min. a tlaku 1,7 at, je spotřeba 0.2 l desinfekce, což na ceně za desinfekci vychází kolem cca 40,- Kč na uvedenou místnost.

dezinfekce autIMG-20200519-WA0056IMG-20200429-WA0010

Lenka Boštíková

PR
Tel.: 603 393 321 E-mail: 7.AuRW6g%mvu5f56LTpr462%65pk87j7%5pJ