SPORTOVNÍ DEN POMOCI PRO RADOVANA A HONZÍKA
26. července 2022 AKTUÁLNĚ

SPORTOVNÍ DEN POMOCI PRO RADOVANA A HONZÍKA

Naším posláním je pomáhat! Dne 28. září 2022 jsme v hasičském areálu za koupalištěm v Dolním Újezdě uspořádali sportovní den plný zábavy a pohybu, touto akcí jsme se rozhodli pomoci dvojčatům Ráďovi a Honzíkovi z Dolního Újezdu.          

Velké díky všem, kteří přišli dne 28. září do hasičského areálu podpořit dva báječné hendikepované kluky Ráďu a Honzíka z Dolní Újezdu. I přes nástrahy a nepřízeň počasí se této krásné akce zúčastnily stovky lidí a na 5km trati vedoucí krásným údolím řeky Desinky a zároveň přes Újezdské kopce,  je čekalo i bláto a déšť. Pro děti byly nachystány stanoviště se sportovními disciplínami, za které dostaly medaily a sladkou odměnu. Odpoledne nám zpříjemnila krásná hudba v podání Petry Boštíkové, zatančily nám děvčata z tanečního studia ERA a sportovní odpoledne zakončil Zdenda Pešek( pětinásobný mistr České republikyv BMX) s parťáky, kteří nám předvedli Freestyle show BMX Dirt, při které se mnohým z nás tajil dech.

https://svitavsky.denik.cz/zpravy_region/dest-i-blato-stovky-lidi-bezely-v-dolnim-ujezdu-na-podporu-postizenych-dvojcat-2.html?fbclid=IwAR39jds-y55oNySVY1k_MV1k52zfAJ6Sb0AeMF5BrEJt2umd3zfyX-e2JBs

výtěžek z akce, včetně příspěvku charity a ostatních darců ,- je krásných 180.000 Kč

zůstatek na transparentním účtu byl 28.500,-Kč

 

DÍKY PERFEKTNÍ PROPAGACI, GRAFICKÝM NÁVRHŮM A TISKU SE NÁM PODAŘILO OSLOVIT OBROVSKÉ MNOŽSTÍ LIDÍ A ZA TO VELKÉ DÍKY TISKÁRNĚ V OSÍKU, DÁLE VELKÉ PODĚKOVÁNÍ PATŘÍ NAŠIM SPONZORŮM, BEZ KTERÝCH BYCHOM TUTO AKCI NEMOHLI USPOŘÁDAT 

SPONZORI LOGO MAS

DROGERIE DOLNÍ ÚJEZD, DUKOR,VELOSERVIS FLACH, , KVĚTINÁŘSTVÍ LENKA DOUBKOVÁ, LITEX, OBEC LUBNÁ, OBUV PETRA VOJTÍŠKOVÁ,  SVIKOS S.R.O., UMDASH STORY DESIGN A.S., COOP DRUŽSTVO HB, HAIR SALON LITOMYŠL, KADEŘNICTVÍ SALON JÁRA, SAPO, MLÉKÁRNA HLINSKO A.S., BLANCHPORTE, KONFEKCE NONN LITOMYŠL, TRUHLÁŘSTVÍ ČERMÁK, CHOCCO CAFÉ, OÁZA ZDRAVÍ, STAVBY DOUBEK

SKÁKACÍ HRAD NÁM ZAPŮJČIL: PARTNERS TOMÁŠ NOVÁK

FOTOGRAFICKÉ SLUŽBY: PAVEL TOBIÁŠEK https://www.instagram.com/_ptphoto_/

 

Výtěžek z této akce bude použit jako příspěvek na příslušenství k novým vozíkům a službám v sociálních zařízeních.

stále můžete přispívat na transparentní účet na jméno Radovan Jiskra

č. účtu 310628039/0300 

nebo pomocí QR kódu

OR kod

Zde je  příběh dvou úžasných kluků-dvojčat Honzíka a Radovana.


Rodina Jiskrova je z Dolního Újezda a mají celkem tři děti.Rodiče i kluci to nemají v životě vůbec lehké, jelikož jim osud nadělil těžkou zkoušku, dvojčata se narodila s vážným postižením a diagnózou DMO.Chlapci potřebují celodenní péči, musí mít nad sebou stále dohled.

Honzík – quadruspastická forma, laterilizováno vlevo, těžká PMR, sekundární epilepsie, oční vada.

Radovan - quadruspastická forma s převahou postižení na dolní končetiny, hydrocefalus VP schunt, těžká PMR, sekundární epilepsie, oční vada – brýle.

Oba kluci se pohybují na mechanickém invalidním vozíku. Chlapcům je nyní 21. let, navštěvují Denní stacionář v Litomyšli. Přes letní prázdniny navštěvují stacionář Charity v Chotovicích. Třikrát do roka mají týdenní odlehčovací pobyt v Domově pod hradem Žampach. Velice rádi jezdí autem na výlety a nákupy.

DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ DOKÁŽÍ POMOCI „OSLADIT ŽIVOT TĚM, KTEŘÍ HO AŽ TAK SLADKÝ NEMAJÍ“

                                                                                                                                                   Předem všem děkujeme JISKROVI

 

A5 CHARITA

Lenka Boštíková

PR
Tel.: 603 393 321 E-mail: 7.AuRW6g%mvu5f56LTpr462%65pk87j7%5pJ